Korzyści

Dla dewelopera

Prestiż

Certyfikowanie Twoich projektów mieszkaniowych pozwoli Ci wyróżnić się na rynku nieruchomości – certyfikat ZIELONY DOM jest jedynym polskim certyfikatem wyróżniającym domy o wysokiej jakości ekologicznej i jednocześnie efektywności energetycznej oraz związanej z tym redukcji kosztów użytkowania.

Innowacyjność

Certyfikując swoje projekty mieszkaniowe stajesz się liderem wspierającym transformację polskiego sektora budowlanego w kierunku zerowej emisji CO2.

Jakość

Budowane przez Ciebie domy/osiedla posiadające certyfikat ZIELONY DOM, jak również sam proces ich budowy, stają się synonimem wysokiej jakości.

Edukacja

Poprzez wprowadzanie na rynek certyfikowanych nieruchomości mieszkalnych wpływasz na wzrost świadomości ekologicznej swoich klientów. Zyskają również Twoi pracownicy, którzy będą mogli doskonalić swoje umiejętności i wiedzę w zakresie zrównoważonego budownictwa.

Realizacja CSR

Poprzez realizację kryteriów zawartych w certyfikacji, działasz z poszanowaniem środowiska naturalnego i dostarczasz nabywcom domy, które są nie tylko tańsze w utrzymaniu, ale też przyjazne dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia.

Przystępna cena

Dzięki udziałowi w programie Zielony Dom i Zielona Hipoteka, Twoja certyfikowana nieruchomość może zostać zakwalifikowana do preferencyjnego kredytowania hipotecznego dla jej nabywców. Taki preferencyjny kredyt hipoteczny będzie kompensował nabywcom wyższy koszt inwestycyjny związany z zakupem certyfikowanego domu/mieszkania.

Dla kupującego

Zdrowe i czyste powietrze w domu

Odpowiedni system wentylacji i filtracji powietrza zapewnia jego dobrą jakość – dzięki temu unikniesz przewlekłych problemów zdrowotnych, wynikających z długotrwałego narażenia na zanieczyszczenia, wilgoć i pleśń w pomieszczeniach.

Oszczędność energii i niższe rachunki

Mniejsze zużycie energii na ogrzewanie, wentylację i przygotowanie ciepłej wody w Twoim zielonym domu/mieszkaniu to niższe miesięczne rachunki za media. Oznacza także zmniejszenie emisji CO2, przez co przyczyniasz się do poszanowania środowiska naturalnego.

Wysoka jakość i oszczędność wody

Przebadana w Twoim zrównoważonym domu/mieszkaniu woda kranowa jest zdatna do picia, więc ograniczysz koszty i zmniejszysz zużycie plastiku związane z zakupem wody butelkowanej. Dodatkowo, urządzenia oszczędzające wodę oraz zagospodarowanie wody deszczowej pozwolą Ci na zmniejszenie jej miesięcznego zużycia oraz wpłyną na obniżenie rachunków.

Udogodnienia

Zrównoważony dom jest dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej, zapewnia także przestrzeń do wspólnego spędzania czasu dla dzieci, dorosłych i seniorów.

Dostęp do światła naturalnego

Spędzasz 90% czasu w pomieszczeniach zamkniętych, więc odpowiedni dopływ światła dziennego ma kluczowe znaczenie dla Twojego samopoczucia. Ekspozycja na światło naturalne w ciągu dnia pomoże Ci lepiej spać w nocy i pozytywnie wpłynie na Twój komfort psychiczny.

Komfort akustyczny – redukcja hałasu

Materiały użyte do budowy charakteryzują się dobrą izolacyjnością akustyczną – ograniczają dopływ hałasu z zewnątrz, co pozytywnie wpływa na jakość spędzania czasu w domu i poczucie prywatności.

Dogodna lokalizacja

Lokalizacja w pobliżu szkół, sklepów, środków transportu publicznego i innych udogodnień pozwoli Ci zaoszczędzić czas i poprawić jakość Twojego życia oraz zminimalizować negatywny wpływ transportu na środowisko.

Świadome gospodarowanie odpadami

Już wiesz, że trzeba segregować śmieci. W certyfikowanym zrównoważonym domu/mieszkaniu otrzymasz dodatkowe informacje, jak skutecznie i poprawnie to robić. Sortowanie odpadów stanie się łatwe i efektywne, dzięki czemu będziesz mieć realny wpływ na zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach.

Zdrowe i bezpieczne materiały budowlane

Zastosowanie wysokiej jakości, przyjaznych środowisku i bezpiecznych dla zdrowia materiałów budowlanych praktycznie eliminuje występowanie szkodliwych substancji w pomieszczeniach, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zachorowania na choroby układu oddechowego, alergie i nowotwory. Takie materiały są również bardziej trwałe, co niweluje ryzyko ewentualnych awarii.

Zielone otoczenie

Zrównoważony dom powstaje z poszanowaniem środowiska naturalnego, dlatego w jego otoczeniu znajdują się drzewa i inne rośliny rodzime, które są odporne na zmiany klimatu, radzą sobie z różnicami temperatur, i których nie trzeba dodatkowo podlewać.

© 2024 Kodefix. All rights reserved.